شرکت حسابداری در تهران شرکت حسابداری در تهران .

شرکت حسابداری در تهران

اظهارنامه مالیاتی برای دستگاه پز

اگر صاحب کسب و کار هستید و یک دروازه پرداخت اینترنتی متوسط یا مستقیم یا یک کارت خوان دریافت کرده اید-در چند روز گذشته خبر ثبت دروازه های پرداخت اینترنتی و دستگاه های پوز را در سیستم مالیاتی شنیده اید.

در این مقاله همه مواردی را که باید در مورد این خبر بدانید بررسی می کنیم.

ثبت بنادر پرداخت در سیستم مالیاتی برای آظهارنامه مالیاتی

همانطور که در وبلاگ “الزام به دریافت کد رهگیری مالیاتی برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی” را بررسی کردیم from از بهمن ماه ۱۰۰ کلیه متقاضیانی که ابزارهای پرداخت از جمله درگاه پرداخت اینترنتی و کارت خوان را دریافت می کنند first ابتدا باید کد پیگیری مالیاتی دریافت کنند و این اقدام در راستای اجرای قانون پایانه های فروشگاهی مصوب مجلس شورای اسلامی و ادغام اطلاعات اداره مالیات و نهادهای پرداخت انجام می شود.

در این راستا شاپرک اطلاعات مربوط به درگاه های پرداخت و ثبت کارت خوان ها را به نام اشخاص به اداره مالیات کشور ارایه نموده است. این اطلاعات را می توان از طریق سیستمی که در زیر معرفی می کنیم بررسی کرد تا پورت یا کارت خوانی که متعلق به شما نیست غیرفعال شود.

پورت ها و کارت خوان ها را به نام خود در سیستم مالیاتی مشاهده کنید

برای بررسی پورتال پرداخت یا کارت خوان ثبت شده به نام شما my.tax.gov.ir/Page/ListPos مراجعه کنید و اگر در این سیستم حساب کاربری ندارید-از برگه ثبت نام-ابتدا ثبت نام کنید.

ثبت نام واقعی در ” پورتال ملی خدمات الکترونیکی اداره مالیات کشور ”

زش ثبت حقوقی در ” پورتال ملی خدمات الکترونیکی اداره مالیات کشور ”

پس از ثبت نام از برگه ورود به سیستم “پورتال ملی خدمات الکترونیکی اداره مالیات کشور” را وارد کنید.
 
آموزش ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور
 
در این مرحله پس از وارد کردن اطلاعات ورود ۶ یک کد تک رقمی پس از ورود برای شما ارسال خواهد شد enter وارد سامانه “پورتال ملی خدمات الکترونیکی اداره مالیات کشور”شوید.
 
آموزش ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور
 
سیستم “پورتال ملی خدمات الکترونیکی سازمان مالیات کشور”
تعریف فایل: هر کسب و کار ثبت شده به نام شما به عنوان یک فایل در این سیستم نمایش داده می شود.

برای مشاهده فایل های فعال خود را, با کلیک بر روی بخش فایل های الکترونیکی نشان داده شده در تصویر زیر.
 
مشاهده پرونده های فعال ( کسب و کار ) در بخش پرونده های الکترونیک
 
پرونده های شما به صورت زیر نمایش داده می‌شوند.
 
مشاهده پرونده های فعال ( کسب و کار ) در سامانه امور مالیاتی برای اتصال درگاه پرداخت اینترنتی
 
اگر شما فایل مالیاتی خود را نمی بینم first اول, شما نیاز به ساخت فایل مالیاتی از طریق “ایجاد فایل مالیاتی” گزینه, که ما در زیر توضیح داده.

تکمیل پرونده مالیاتی تا مرحله ۴

اگر یک فایل وجود دارد, گزینه “فایل کلمه” را انتخاب کنید و وارد بخش “ورود و ویرایش”.
تکمیل و ویرایش پرونده مالیاتی تا گام ۴
در این بخش نواقص پرونده نمایش داده می‌شود. برای تکمیل پرونده مالیاتی خود تا گام ۴، از بخش وضعیت پرونده ” شروع ثبت نام ” را انتخاب کنید.

 

ورود به ثبت نام سامانه مالیاتی و تکمیل تا گام ۴با کلیک بر روی هر پیام قرمز رنگ در بخش نیازمندی‌ها، نواقص مربوطه در صفحه دیگری باز می‌شود و می‌توانید آنها را تکمیل کنید.

پس از تکمیل تمامی موارد ذکر شده در بخش ” وضعیت پرونده ” وضعیت پرونده شما به گام ۴ با عنوان ” ثبت نام کامل و استفاده از خدمات مالیاتی” تغییر خواهد کرد.

پرونده مالیاتی تکمیل شده
 
ثبت نام در سیستم مالیاتی و ایجاد پرونده مالیاتی جدید
“ثبت نام در سیستم مالیاتی کشور”.
۲ پیش ثبت نام در این سامانه تا مرحله ۲ در وبلاگ “ارماش ثبت نام و پیش ثبت نام در نظام مالیاتی” انجام شده است. پس از رسیدن  خدمات حسابداری  به ۲ steps مراحل تکمیل اطلاعات و ادامه مراحل ۴ پیش بروید.
پورتال پرداخت و کارت خوان را به نام خود بررسی کنید و تعداد زیادی را به پرونده مالیاتی وصل کنید

 

بر روی تعداد پایانه های فروش کلیک کنید تا پورتال پرداخت یا کارت خوان هایی که به نام شما ثبت شده اند را بررسی کنید.
یا به بخش بانکی بروید.

 
مشاهده درگاه پرداخت اینترنتی و دستگاه های کارتخوان به نام شما در سامانه اداره مالیات
 
 
در این قسمت تمامی درگاه های پرداخت اینترنتی و دستگاه های کارتخوان که به نام شما ثبت شده اند و باید فرآیند اتصال و الصاق آنها به پرونده مالیاتی را انجام دهید، نمایش داده می‌شوند.
 
مشاهده درگاه پرداخت اینترنتی و دستگاه های کارتخوان به نام شما در سامانه اداره مالیات
 
 
اگر دیگر از دستگاه/پورت نمایش داده شده در این بخش استفاده نمی کنید و قصد استفاده از ارگنس را در جدیدترین بخش ندارید می توانید با انتخاب گزینه درخواست غیرفعال کردن ارگن را غیرفعال کنید.

لازم به ذکر است که اطلاعات بنادر و کارتخوانها به نام افراد توسط شاپرک با نظام مالیاتی هماهنگ خواهد شد و ممکن است در حال حاضر تمامی درگاههای پرداخت و دستگاههای کارت خوان به نام شما در این سامانه در دسترس نباشد.

اتصال و اتصال دروازه پرداخت اینترنتی به پرونده مالیاتی ( تجارت شما)

در این مرحله, شما باید پورتال پرداخت و کارت خوان تایید به فایل مربوطه ضمیمه (کسب و کار).

با انتخاب پیوست-لیست پرونده های فعال شما نمایش داده می شود و با انتخاب پرونده مربوطه می توانید عملیات پیوست را کامل کنید.

– ویدیو و گام به گام موشوشاید الصاق و اتصال اینترنت دروازه پرداخت به پرونده مالیات کسب و کار
چرا زیبال چندین دروازه پرداخت را برای من فعال کرده است؟

یکی از مزایای اصلی دروازه پرداخت اینترنتی زیبال-تضمین ثبات و عدم اطمینان دروازه پرداخت است. در این راستا هر گیرنده بیش از یک ترمینال دروازه پرداخت دریافت می کند به طوری که اگر کیفیت یک دروازه کم باشد-به طور خودکار و به طور خودکار-معاملات تجاری شما به دروازه با کیفیت بالاتر دیگری هدایت می شود تا نرخ معامله و فروش موفق شما همیشه حداکثر باشد. این سرویس مسیریابی هوشمند نامیده می شود.
زیبال هر لحظه کیفیت معاملات و ثبات پورت های مختلف را بررسی می کند تا معاملات شما در هر لحظه به بهترین پورتال ورد متصل شود. البته می توان یک یا چند پورت خاص را انتخاب کرد یا اولویت پورت ها را برای هدایت معاملات خود در پنل کاربری خود مشخص کرد.

 

اطلاعیه

قابل‌توجه مؤدیان محترم مالیاتی

طبق مقررات قانون مالیات‌های مستقیم، مسئولیت تسلیم اظهارنامه مالیاتی و صحت مندرجات آن با مؤدی محترم می‏باشد،

لذا ضمن تأکید بر دقت در تنظیم و ارسال فرم اظهارنامه مالیاتی، چنانچه تکمیل فرم مذکور با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، کافی‌نت‌ها و سایر مراجع، انجام می‌گیرد، ضروری است قبل از ارسال فرم اظهارنامه مالیاتی، مؤدیان محترم از صحت اطلاعات وارده، اطمینان کامل کسب نمایند.

بدیهی است در این صورت، ادعای خطا یا اشتباه در تکمیل و ارسال فرم اظهارنامه مالیاتی، در مراجع مالیاتی، مسموع نخواهد

 

قابل توجه اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری 🔹به اطلاع اشخاص محترم حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری می رساند، مطابق قانون مالیات های مستقیم، ۳۱ تیرماه آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری است که به دلیل مصادف شدن آن با روز تعطیل (جمعه)، براساس قانون روز شنبه یکم مردادماه، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه اشخاص مذکور خواهد بود و از آنجا که هیچ مجوزی برای تمدید مهلت مذکور وجود ندارد، این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. 🔹لذا فعالان اقتصادی به‌منظور بهره‌مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هر نوع تسهیلات دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا روز شنبه (یکم مردادماه) سال جاری به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir ارسال کنند.

منبع


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۴۶:۵۰ توسط:تراز محاسب کیان موضوع: نظرات (0)

https://tarazmohaseb.ir/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C/